Follow by Email

7.01.2013

PATATESLİ RULO SALATA


 

PATATESLİ RULO SALATA

MUTLAKA BİR DEFA OLSUN, DENEMENİZİ ÖNERECEĞİM, SALATALARDAN BİRİ...ÇOK LEZZETLİ ÖZELLİKLE ET YEMEKLERİNİN YANINDA GARNİTÜR OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ. 

                    Patatesli rulo salatanın yapılışı, patatesleri haşlayıp sıcakken çatalla eziyoruz. Püre haline getiriyoruz. Bir kuru soğanı yemeklik doğrayıp,tereyağında  soteledikten sonra ve püreyle yarım çay bardağı sütle  pişiriyoruz. Bu şekilde püre daha lezzetli oluyor.Bu püreyi strech  flim serdiğimiz tepsiye yayıyoruz. Resimde görüldüğü gibi...4-5 Patates-bir küçük kavanoz garnitür-üç kaşık yoğurt-üç kaşık mayonez. Yoğurda arzu edilirse sarımsak ilave edilebilir. Yoğurtla mayonez karışımı, çok lezzetli oluyor. Mayonezin tadını hafifletiyor, sanki yoğurt ilavesi. Bu karışımı pürenin üzerine döküyoruz.
 
Garnitürü ilave ediyoruz, her tarafına eşit dağılması için kaşıkla yaymaya çalışıyoruz. strech film yardımıyla rulo haline getiriyoruz ve bu ruloyu bir saat buz dolabında bekletiyoruz. Servis edeceğimiz zaman üzerine sarımsaklı yoğurt ve mayonez karışımını eşit bir şekilde döküyoruz. Üzerine dereotu, maydanoz ve pul biberle süsleme yapabiliriz. daha sonra servis yaparken dilimler halinde tabaklara paylaştıralım. Afiyet olsun.
                       ARTIK SUNUM ZAMANI BENİM EN SEVDİĞİM ANafiyet olsun
 

Hiç yorum yok: